Työtuoli – D10L hoitajan selkänojallinen tuoli
Työtuoli – D10L hoitajan selkänojallinen tuoli
D10L hammashoidon työtuolit ja satulatuolit on muotoiltu tarjoamaan miellyttävä työskentelyasento sekä hammaslääkärille että hoitajalle. Mikroskoopin kanssa työskenneltäessä uusi hieman muokattu tuolin rakenne auttaa pitämään oikean ergonomisen asennon. Pintamateriaalien värikirjo on laaja. Tuolin voi sävyttää hoitokoneen kanssa tai sen voi sovittaa hoitohuoneen sisustukseen sopivaksi. Kaikki D10L-tuolit ovat saatavilla joko jalkojen lepuutusrenkaan kanssa tai ilman.
| Mitat | 1 × 1 × 1 cm (senttimetri) |
|---|---|
| Valm./ Toimittaja |
Tutustu myös
Satulatuoli – D10L
Satulatuoli – D10L
Cattanin syljen imupäätteen kieli
Pikkuimupäätteen kieli, 11mm halkaisija letkulle, harmaa
Tehoimurin sovite 16-11
Tehoimupääte 11mm yläaukko ilman letkuliitintää. Yhteensopiva myös Planmecan compactin imuihin. Imupääte on valkoinen.
Tehoimupääte 11mm yläaukko ilman letkuliitintää
Diplomat Dental tuolin jalkaosan muovisuoja
Tuolin jalkaosan muovisuoja, DA-sarja
Syljen imurin letku
Syljen imurin letkua 10mm sisähalkaisija, sileä
Syljen imurin letku
Syljen imupääte 11mm yläaukko ilman letkuliitintää. Yhteensopiva myös Planmecan compactin imuihin. Imupääte on valkoinen.
Syljen imupääte 11 mm yläaukko ilman letkuliitintä
Syljen imupääte 6mm yläaukko ilman letkuliitintää. Yhteensopiva myös Planmecan compactin imuihin. Imupääte on valkoinen.


