Medit i700 3D-skanneri
21 837,00 € Alkuperäinen hinta oli: 21 837,00 €.20 833,00 €Nykyinen hinta on: 20 833,00 €. sis alv 25,5% 16 600,00 € alv 0%
Huippusuositun Medit-3D-skannerin seuraava sukupolvi, Medit i700. Skannaaminen on äärimmäisen helppoa ja mukavaa, sekä hammaslääkärille että potilaalle. Medit i700 yhdistää tehokkaan laitteiston ja älykkään ohjelmiston, minkä ansiosta saat täyden hyödyn digitaalisuudesta. Hintaan sisältyy myös tehokas kannettava sekä koulutus.
Medit i700 on jo nyt yksi markkinoiden parhaista 3D-intraoraaliskannereista (3D-IOS). Tulevaisuudessa se on vielä entistä parempi jatkuvien ilmaisten päivitysten ansiosta.
Uutuus on 25 %:a edeltävää pienempi ja 12 %:a kevyempi. 245 grammaa painavana se on siis todella kevyt ja kätevä käyttää.
Skannerin kärki kääntyy 180 astetta, helpottaen kuvaamista ja vähentäen rasitusta.
Kärki on autoklaavattavissa jopa 100 kertaa.
Skannerissa on oma näppäin, jolla voi käännellä ja ohjata skannattua kuvaa, ilman tarvetta koskea hiireen kesken skannauksen. Tämän avulla pystyt esittelemään ja kertomaan sekä tarkastamaan skannauksen helposti hoidon aikana. Ohjaaminen kaukosäätimellä on yhtä helppoa kuin tv:n käyttäminen.
Laitteessa sisäinen, UV-C desinfektio. Laitteen käynnistyessä se puhdistaa itsensä automaattisesti sisäisesti.
Laite on kytkettävissä suoraan tietokoneeseen, ilman erillisiä hubeja ja liitoksia. Plug & Play.
Hinta sisältää myös tehokkaan kannettavan sekä koulutuksen.
Medit Link -ohjelman avulla skannauksen katsominen ja jatkokäsittely on helppoa. Ohjelmassa on älykkäät ja räätälöitävät sovellukset juuri sinun klinikkasi tarpeisiin. Medit Link helpottaa konsultaatiota ja kommunikaatiota potilaan kanssa. Lisäksi se mahdollistaa realiaaikaisen yhteistoiminnan laboratorioiden kanssa.
Valmistaja
Medit
Tutustu myös
Digitest M1 panoraaman testikappale / phantom - pan/ceph
Digitest M1 panoraaman testikappale
Digitest M1 panoraaman testikappale / phantom – pan/ceph
105 asteen laaja kuvakulma yhdistettynä suureen syväterävyyteen tekevät kuvista tarkkoja ja hoitoa helpottavia.
Suukamera Sopro 617
105 asteen laaja kuvakulma yhdistettynä suureen syväterävyyteen tekevät kuvista tarkkoja ja hoitoa helpottavia.
i-sensori on liitettävissä useimpiin potilasohjelmiin
Sensori i-Sensor
i-sensori on liitettävissä useimpiin potilasohjelmiin
Sensori intraoraalikuvien tuottamiseen ja sopii käytettäväksi kaikkien intraoraaliröntgeneiden kanssa
Sensori I-View Gold
Sensori intraoraalikuvien tuottamiseen ja sopii käytettäväksi kaikkien intraoraaliröntgeneiden kanssa
tarkkaan ja korkealaatuiseen kuvantamiseen
Intraoraaliröntgenlaite Ray98 DC
tarkkaan ja korkealaatuiseen kuvantamiseen
PS PIX 2 digitaalinen kuvanlukija on markkinoiden pienin ja kattavin PSP-skanneri. Laitteen suuri kosketusnäyttö on helppo, nopea ja intuitiivinen käyttää. Kuvan onnistumisen näet heti laitteen kosketusnäytöltä.
Digitaalinen kuvanlukija – PSPIX
PS PIX 2 digitaalinen kuvanlukija on markkinoiden pienin ja kattavin PSP-skanneri.
Laitteen suuri kosketusnäyttö on helppo, nopea ja intuitiivinen käyttää. Kuvan onnistumisen näet heti laitteen kosketusnäytöltä.
Jopa 115-kertainen suurennos ja suuri syväterväyys takaavat tarkat kuvat.Täysin integroitavissa hoitoyksikköön.
Suukamera Sopro 717 First
Jopa 115-kertainen suurennos ja suuri syväterväyys takaavat tarkat kuvat.Täysin integroitavissa hoitoyksikköön.
Diagnostiikkakamera hampaan purupinna ja hammasvälien karieksen selvittämiseen, vähentäen tarvetta röntgenkuville.
Diagnostiikkakamera – SoproLife
Diagnostiikkakamera hampaan purupinna ja hammasvälien karieksen selvittämiseen, vähentäen tarvetta röntgenkuville.